Pürüzsüz Koltuk Altı İçin Öneriler

57


Koltuk altı kararmasının sebeplerinden biri tüylerden kurtulmak için yanlış yöntem tercih etmek ve ölü derilerden arındırmamak. Keşke her şey dilediğimiz gibi olsa da böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmasak… Ama neyse ki evdeki malzemelerle aşağıdaki tariflerden herhangi birini uygulayıp dilediğimiz görüntüye kavuşabiliriz.

– Bir kaseye 2 yemek kaşığı toz şeker ve 1 limon sıkıp karışımı koltuk altımıza sürüp kuruyuncaya dek yaklaşık 10 dakika kadar bekletiyoruz. Ardından ılık suyla keseleyerek temizliyoruz. Hem ölü derilerden arınıp hem de beyazlamış koltuk altlarına sahip oluyoruz. Aynı tarife 2 yemek kaşığı çiğ patates rendesi ekleyerek de uygulayabilirsiniz.

– 2 yemek kaşığı yoğurt ve kurutulmuş portakal kabuğunu macun kıvamına gelene dek karıştırıp koltuk altımıza uyguluyoruz. Kurumaya bırakıyoruz. Tamamen kuruduktan sonra ovarak soğuğa yakın suyla temizliyoruz. Ve nemlendirmeyi unutmuyoruz.

Bu tariflerin yanı sıra epilatör yerine sir ağda kullanmanız da önemli.

Eğer epilatör kullanmanız gerekiyor ise işlemden önce ve sonra bölgeyi pudralayıp birkaç saat bekleyip, cildiniz çok hassas ise ertesi gün değilse birkaç saatin sonunda hafifçe keseleyebilirsiniz. Ardından koltuk altınızı yağlarla veya kremlerle nemlendirebilirsiniz. İşlemden sonra herhangi bir kozmetik kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.