Topuklu Ayakkabı Giyme Rehberi

55


Marilyn Monroe’nun ”Eğer bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz, sizin için dünyayı bile fethedebilir.” sözündeki ayakkabının topuklu ayakkabılar olduğunu konusunda birçok kadın hem fikir. Vazgeçemediğimiz topuklu ayakkabılarımızı giymek işkenceye dönüşmesin diye, bu yazımızda sizlerle birkaç tüyo paylaşacağız.

– Eğer yeni bir topuklu ayakkabı almak istiyorsanız alışverişinizi gün sonuna doğru yapmalısınız, böyleye ayakkabınızı giyeceğiniz gün ayaklarınız şiştiğinde rahatsız olmazsınız.

– Ayaklarınız terlediğinde öne kayıp sizi rahatsız etmesini önlemek için ter önleyici deodorant ya da bebek pudrasını ayaklarınıza uygulayabilirsiniz.

– Bu tüyo ise henüz yeni keşfedildi ve tarafımdan denendi. Gerçekten işe yarıyor! Topuklu ayakkabı giyerken üçüncü ve dördüncü parmakları birbirine bantlıyoruz. Bandın teninizi kesmeyecek kadar yumuşak olması da önemli tabi. Ben yara bandı kullanmıştım. Bu yöntem dar burunlu ayakkabıları daha rahat giymemizle beraber acı hissetmememizi sağlıyor.

– Altları pürüzsüz olan yeni ayakkabılarınızla yürürken kayma sorunu yaşıyorsanız ya da yaşayabilme ihtimali sizi tedirgin ediyorsa nalburdan alacağınız zımparayla ayakkabınızın tabanını hafifçe zımparalarsanız tedirginliğinizi ve kayan ayakkabılarınızı yok etmiş olursunuz.

– Ayağınızı sıkan ayakkabılarınızı genişletmek için evdeki en kalın çoraplarınızı giyip, hatta üst üste birkaç çorap giyip ayakkabınızı giyinin. Fön makinenizle ısı uygulayıp en az yarım saat bu şekilde dolaşırsanız ayakkabınızın genişlediğini göreceksiniz.

– Eğer dar gelen yeri sadece burun kısmıysa bir poşete su doldurup dar gelen kısmın içine koyup ayakkabılarınızı buzluğa atıp su donana kadar bekletin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.