Evde iş yaparak kilo verilebilir mi?

59

Fazla durumdaki kalorilerden kurtulmak amacıyla günümüzde spor salonları için tonlarca para harcamaktayız. Bu yazımız sizi çok sevindirecek

Toz alma işleminden çok fazla nefret edenler! kalorilerinizden kurtulabilmek amacıyla bundan böyle toz almayı çok azla sevebilirsiniz. Kırk dakika süresince toz alırsanız, ortalama bir şekilde 200 kalori yakmış olacaksınız.

Toz almanın yanı sıra yerleri silip temizlemek ve cam silmek benzerindeki ev işlerini yapıp kilo vermeniz olanaklıdır. Bilimsel bir durumdaki araştırmalara bakılırsa 2 saat süresince ev işi yapmakta olanlar ortalama 600 kalori yakmakta olduğunu gösteriyor. Bu söz konusu durum, 5 kilometrelik bir koşudan sonra yakılan 374 kalorinin ortalama bir şekilde iki katı kadar yapıyor..

Özellikle de cam silebilmek fazla bir kalori yakılmasına sebep oluyor. Ortalama bir şekilde yirmi dakika süresince cam temizleyince yakılmakta olan kalorinin miktarı ortalama bir şekilde 115 ve fazlasıyla yüksek bir miktardır.

Şimdi de başka bir temizlik çeşidine geçiş yapalım buna çok fazla şaşıracaksınız! 20 dakika boyunca yerleri silmekte ortalama bir şekilde 107 kalori yaktırmakta.

Farklı bir temizlik çeşidi içerisinde de yirmi dakika süresince banyoyu temizlerseniz ortalama bir şekilde 100 kalorinizden kurtulmanız mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.