Tablo Nasıl Asılmalı Nelere Dikkat Edilmelidir

59


Tablolar duvarlarımızı süsleyen desenler veya sanat eserleridir. Herkes zevkine göre evlerinde duvarlarını süsleyecek resim, fotoğraf veya pano kullanabilir. Tablolar ev dekorasyonunun tamamlayıcısıdır. Duvarlara sevilen resimler de asılabilir, fotoğraf da asılabilir, bir ressamın tablosu veya pano da asılabilir. Önemli olan bunları yerleştirme biçimidir.

Doğru yerleştirme ile çok güzel bir görünüm yakalayabiliriz. 

Duvara bir resim asmadan önce prova yapmak gerekir. O duvara uygun olacak mı görmek gerekir. Bu nedenle duvara öncelikle resmi tutun bir bakın güzelse asma işlemine geçebilirsiniz. Resimler asılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan simetri ve aralıklar önemlidir. Resimler arasında belli mesafe olmalıdır.

Çok dip dibe olması izlenmesini zorlaştırır ve evde karmaşık görünüme yol açar. 

Simetrik asılmasına dikkat etmek gerekir. Belli tip resimleri bir arada asabilirsiniz. Yani bir fotoğrafla bir tablo bir arada aynı duvarda ve hatta mekanda kullanılmamalıdır. Resimlerin asıldığı ipin görünmemesi gerekir. Misina kullanılması önerilir. Çerçevenin arkasından gizli olarak misina bağlanır ve duvara asılır. Ancak duvarda çivinin de görünmemesi iyi olacaktır. Büyük boy resimler tek başına bir duvarda kullanılmalıdır. Böylece izlemek ve dekorasyon açısından daha iyi sonuç verecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.