2020 Şapka Trendleri

180

Kadınların büyük bir kısmı şapkayı sadece yalnızca soğuktan korunabilmek amacıyla takıyor. Fakat, bu sezon içerisinde şapka modelleri sadece koruyucu bir araç olmaktan çok daha fazlasına, şıklığınızı tamamlayabilen çok daha değerli bir aksesuara dönüşmekte.

Tahmin etmiş olduğunuz gibi kış sezonu içerisinde en gösterişli şapkalar elbette ki kürkler. Çanta modellerinde olduğu gibi şapka modellerinde de, gerçek veyahut imitasyon, kürklerin ne denli lüks bir durumda ve şık durduğu hiç bir şekilde inkar edilemez.

Yeni sezon içerisinde kürk şapka modelleri karşımıza çok daha değişik renklerle çıkmış oluyor. Koyu ve de natürel tonların yanı sıra parlak ve de eksantrik renkler çok daha fazla dikkat çekmekte. Öte yandan şapka modelleri, Marc Jacobs’un koleksiyonunda yer alanlar gibi kocaman veyahut Temperley London modelinde olduğu gibi çok daha elegan Rus stiline sahip, değişik şekillerde karşımıza çıkmakta.

Kürk şapka giyebilmek amacıyla illa Antartika’ya gitmeniz gerekmemekte. Deri pantolon modellerinin yanı sıra kadife etek modellerle hatta jeanlerle dahi giyebilirsiniz. İlham alabilmek amacıyla Issa’Nın ya da Rachel Zoe’nin koleksiyonuna bir göz atmanız olanaklı. Fazlasıyla feminen bir durumda bulunan kloş şapkalar, 1920’li senelerden günümüze zerafet ile birlikte sofistike bir dokunuş taşımakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.