Nasıl uzun bir ömür yaşanır?

55

Eğer çok uzun yaşamayı istiyorum diye düşünüyorsanız, bu yazacağımız tavsiyelere kesinlikle kulak vermelisiniz. Zira tavsiyeleri vermiş olanlar, ciddi anlamda da çok uzun yaşam sürmüş.

İngiliz asıllı George Higgs 109 yaşındayken Leicester’da kalmakta olduğu bakım evi içerisinde fazlasıyla popüler bir adam. Öte yandan yanında yer alan bayan 92 yaşında bulunan bir kız arkadaşı bulunuyor! ”Bu yaşa geldiğimde kendimi iyi hissedecek olduğumuz hiç düşünmezdim” ifadelerine yer veriyor.

90 yaşına geldiğinde sigara içmeyi bırakmış olan Mercado Del Toro, bundan sonrasında tam tamına 25 sene daha yaşam sürmüş ve 2020 senesi içerisinde 115 yaşına girdiğinde Puerto Rico Adası içerisinde yaşamını yitirmiş. Mercado Del Toro’nun çok uzun ömürlü olma konusunda isteği olanlara tavsiyesi de dans edebilmek.

2020 senesi içerisinde 116 yaşında olduğu dönemdeyken yaşama gözlerini yummuş olan Ukrayna asıllı Grigori Nestor’ın sırrı ise bekar olmak. Nestor, çok uzun ömürlü olma konusunda isteği olanlara bekar kalmalarını da tavsiye etmekte. Kendi sözleri ile birlikte ”aile yaşamının sinir bozucu problemleri”yle uğraşmak mecburiyetinde kalmamış olan Nestor, hiç bir şekilde evlenmemiş ve uzun seneler boyunca da yaşamayı başarmış.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.