Bronz makyajı nasıl yapabiliriz?

86

Yaz mevsimine en fazla yakışmış olan ten rengine bürünme konusunda zaman geldi. Bununla ilgili olarak kolları sıvamış olacağız ve bronz makyajımıza da başlamış bulunacağız. Hem yaz mevsimine, hem ise size bu makyaj çok daha fazla yakışmış olacak!

İlk yapmanız gerekli olan şey ise sıcaktan dolayı nemini yitirmiş bulunan cildinize iyi bir şekilde nemlendirici sürebilmek. Nemlendiriciyi iyi bir şekilde sürdükten hemen sonrasında makyaja başlamamız için bir engel yol. Eğer dilerseniz cildinize çok daha renkli bir nemlendirici de sürmeniz mümkün.

Şimdi istemiş olduğunuz bir bronzlukta pudrayı da yüzünüze iyi bir şekilde sürün. Yanaklarınıza pembe tonlarına sahip bir allık sürüp yüzünüzü çok daha doğal bir duruma getirebilmeniz de olanaklı.

Bronz makyajların en önemli tamamlayıcılarından bir tanesi de göz makyajı olarak öne çıkmaktadır. Bununla ilgili olarak kahverengi ve tonlarını tercih etmelisiniz. Öte yandan göz kapaklarınız üzerinde çift tonlar üzerinde far kullanıp daha hoş bir görüntü elde etmeniz olanaklıdır.

Sıra şu anda da göz kalemiyle bakışlarınıza anlam katmaya gelmiş durumda. Pırıltılı bir tane makyaj yapabilmek amacıyla eyeliner ile birlikte göz kaleminizi böyle seçmeniz olanaklıdır. Öte yandan göz renginiz için çok daha uyumlu bir renk seçebilmeniz makyajınızın güzelliğini çok daha fazla arttırmış olacaktır. Göz makyajınızı talep ettiğiniz bir renkte bir rimelle tamamlamanız olanaklıdır.

Dudaklarınız tamamen ışıl ışıl bir durumda bulunmalı. Bununla ilgili olarak altın pırıltıların yanı sıra kahverengi tonları da dudağınızla ilgili tamamen ideal. Daha da doğal bir durumda bulunmasını istiyorsanız açık pembe tonlarını denemeyi düşünebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.