Şık ve Modern Dekoratif Yatak Modelleri

61


Evlerimizdeki dekorasyonun ahengi için en önemli alanlardan biri kuşkusuz yatak odalarımız. Her ne kadar dışarıdan kimsenin göremeyeceği özel alanlar olarak tasarlansalar da bir evin yatak odası dekorasyonunun doğru olması, o evin genel dekorasyon havasına mutlaka yansır. Ayrıca, doğru bir yatak odası dekorasyonu, size ve eşinize daha huzurlu geceler vadedebilir.

Yatak odanızın dekorasyonu için en önemli eşya, yatağın kendisidir.

Şu anda piyasada farklı tiplerde yataklar bulunabiliyor. Odanızın büyüklüğüne göre seçeceğiniz yatak modelinde, sizin vücut yapınıza uygun olanı bulabilmek için firmaların uzman personeli sizlere yardımcı olacaktır. Ancak yine de temel olarak yatak çeşitlerini bilmenizde yarar var. Visko (visco) yataklar, 1960’larda NASA tarafından geliştirilen özel bir sünger malzeme ile üretiliyorlar ve vücudunuzun her tarafına eşit düzeyde basınç uygulanmasını sağlıyorlar. Ancak bu tür yatakların en büyük dezavantajı, hareket imkanını kısıtlıyor olmaları. Bu yüzden, iki kişilik yataklarda pek tercih edilmiyorlar. Standart yaylı yatakların ise, bugün hemen hemen hepsi ortopedik olarak sunuluyor. Piyasada bazı firmalar vitamin iyonları salgılayan, tutuşmayan, serinletici, ekstra ortopedik gibi değişik teknolojiler kullanarak farklı ürünler sunuyorlar. Bunların içerisinde size en uygun olanını seçmek için uzman personelin yanı sıra ortopedistinize de başvurmanız yararlı olabilir.

Ayrıca, satın alacağınız yatağın queen ya da king size adı verilen en büyük boylardan olması, dekorasyon yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.