Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Renkli Oda Dekorasyonu

95


Kız çocukları, erkek çocuklarına göre iç dünyalarını odalarına yansıtmaktadır. Bu yüzden kızınızın kendini en mutlu sandığı ve hissettiği yer odası olabilmektedir. Bu nedenle kız çocuğunuzun odasının dekorasyonunu yaparken kesinlikle kızınızın fikirlerine ve fikrine önem vermeniz gerekmektedir. Kız çocukları odalarına koyacakları her eşya için tarzlarının yansıtılmasını istemektedir.  Ne kadarda her kız çocuğu için aynı şeyi söyleyemesek de, genellikle kız çocukları süsleri, şatafatlı şeyleri ve aksesuarı çok severler ve bu yüzden odalarında sık sık kullanmaktadırlar. Küçük bir kız çocuğu büyüdükçe zamanla zevkleri de değişim gösterebilmektedir. Bu yüzden ileriki zamanlarda odalarının tarzını değiştirmek isteyebilirler.

Eğer ki tek bir kız çocuğuna sahipseniz onun odasını dekorasyon etmek daha kolay olacaktır. Çünkü sadece onun tarzı ve sevdiği durumlar göz önünde olacaktır. Fakat yaşları yakın iki kızınız varsa odayı dekore etmek sizin için sıkıntı haline gelebilir. Çünkü her ikisinin zevkleri farklı olabilir. Böyle bir durumda ikisini de mutlu edebilmek amacıyla, ikisi de zevkini odaya yansıtmak sizin için zor olabilir. İkisinin de orta bir biçimde kullanacağı eşyaları seçmeden ikisinin de fikrini almak çok iyi olacaktır. Eğer ki iki kız kardeş aynı odayı kullanacak ise odaya ranza koymak istiyorsanız,  üst üste ranza yerine farklı modellerde ranzalar alabilirsiniz. Böylece farklı bir dekorasyon oluşturmuş olursunuz.

Pembe renk resmen kız çocukları için resmen en güzel renk haline gelmiş bulunmakta. 

Genel olarak pembe renk kız çocuklarının odasında kullanılan en sık renkler arasındadır. Eğer ki pembe rengi tüm odada kullanmanızı iki kızınızda istemiyorsa onun yerine beyaz ve krem gibi renkleri eşyalarda kullanmayı, aksesuar seçimlerinde pembe, mavi gibi renklere yer vermeyi onlara söyleyebilirsiniz. Renkli bir oda hazırlarken patchwork modellinde ki yatak örtüleri başta olmak üzere, renkli halılar kullanmak, pembe, sarı, yeşil renkler kullanmak odaya daha güzel bir canlılık katacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.