Popüler ve Şık Perde Modelleri

23


Geçmişten günümüze değişmeden gelen bir dekorasyon öğesi olan perdeler, fonksiyonellik bakımından her ne kadar yıllara meydan okuyor olsalar da görünüm bakımından baş döndüren bir hızla değişiyorlar. Piyasada birbirleri ile kıyasıya rekabet içerisinde bulunan birçok perde üreticisi firma, birbirinden ilginç ve iddialı modeller ortaya koyarak, evinizi güzelleştirmek için adeta yarışıyor. Sizler de bu yazımızdaki fikirlerden yararlanarak evinizin her odası için şık ve pratik perdeler seçebilirsiniz.

Koyu Kontrastlar

Günümüzde çok popüler olan bir perde asma şekli olan boru tipi askılıklara, sarı renkte halkalar ile siyah-beyaz çizgili hafif bir perde takıp, tamamlayıcı ve temiz görünen bir çözüm elde edebilirsiniz. Ayrıca, siyah ve beyaz gibi iki iddialı zıt renk, oldukça kişisel bir dokunuş yapacaktır. Özellikle manzaralı ve önü açık olan odalarda, kalın perde kullanmadan tek katmanlı bir perdeleme çözümüne giderek bu tarz minimalist bir hava estirebilirsiniz.

Mavinin İnceliği

Oturma odalarınızda maviyi sınırlı bir şekilde, beyaz ya da krem gibi hafif renklerin üzerinde vurgulayıcı olarak kullanabilirsiniz. Mesela duvar ve zemin rengi olarak açık krem rengi kullanılan, koltukları da yine açık renk olan bir oturma odanız varsa, orta sehpa ya da koltuk üzerindeki yastıklar gibi yerlerde parlak ve koyu bir mavi tonu kullanıp bunu da daha mat ve açık bir mavi tonunda olan perdelerle tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu tarz perdeleri günümüzde sunulan gizli perde asma çözümleri ile birlikte kullanırsanız, odanızın görünümü tamamen uyumlu parçalardan oluşan bir bütün halinde olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.