Saç boyamadan önce bunları bilmenizde yarar var

52

Eğerki keni saçınızı evde boyama konusunda karar vermişseniz bu maddeleri boya işlemine geçmeden hemen önce bu işlemleri kesinlikle uygulamanız gerekiyor.

Almış olduğunuz boyanın iç kısmından kesinlikle saç bakım kremi çıkmaktadır. Saç bakım kremi ise saç boyamayla alakalı işlemden sonra kremi saçınıza uygulayıp saçınız üzerinde yer alan boyanın kalıcılığını çoğaltıyor ve aynı zaman içerisinde saçınızda parlaklık ile birlikte yumuşaklık sağlamaktadır.

İlk önce saçınızı evde boyama konusunda karar vermişseniz saç dolgunluğunuza bakılarak ya da saç uzunluğunuza bakılarak bir kaç kutu boya almanız gerekli olabilir. Bundan dolayı da gür ve uzun saçlara sahip durumdaysanız tek bir kutu yetmeyebilir.

Eğerki saçlarınızı evde boyama konusunda karar vermişseniz saç tipinizi fazlasıyla iyi bilmeniz gereklidir. Bunun asıl sebebi de saçlarınız kalın telli bir durumdaysa saçınız üzerinde boyayı bekletme zamanını kesinlikle uzun tutmanız gereklidir. Eğerki ince telli özelliğe sahip bir saç teline sahip durumdaysanız ince tel saç boyasını hızlı bir şekilde emmektedir bundan dolayı da saçınız üzerinde boyayı çok daha fazla bekletmemeniz gereklidir.

Genel olarak pis saçların boyayı çok daha iyi bir şekilde tutmakta olduğu söyleniyor olsa dahi bu tezi çürütmekteyiz ve eğerki boyanın saçınız üzerinde çok daha uzun kalmasını istemekteyseniz saç boyama işleminden önce saçınızı yıkamanızda yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.