2020 İlkbahar ve Yaz sonunda öne çıkan trendler

43

İlkbahar ile yaz sezonuna çok daha yakışacak şekilde batik baskılar geri dönüş yapıyor. Moda aslında farklı bir döngü içine girmiş durumda.. Tam da bu sebepten dolayı 1960’lı senelerin tye-dye isimli trendinin yeniden ortaya çıkmış olması çokta şaşırtıcı bir durumda değil. Altuzarra markası ile birlikte BCBG Max Azria markası, Thomas Maier markası, Thakoon markası ve de Victoria Beckham markası, renklerin ahengini bizlere sunmuş oluyor. Batik durumdaki desenler bundan böyle sadece hipilere özgü bir durumda değil!

New York Moda Haftası’nı şöyle bir incelediğimiz zaman, sarı renk ile birlikte turuncu rengin bütün podyumlar üzerinde hakimiyetini fark etmekteyiz. Jeremy Scott ile birlikte Tommy Hilfiger markasında da bunu açık bir şekilde görmemizle beraber, Prabal Gurung’un yapmış olduğu Nepal’dan ilham koleksiyonunun sarı renk ile birlikte turuncu renge yoğunlaştığı da açık bir şekilde ortada..

Maskülen bir tarzı benimsemiş olanlar da şöyle bir köşeye çekilmeli! Pembe renge sahip parçalar bütün zarafetini ortaya koymakta; üstelik büyük bir kısmında fırfır benzerinde çok belirgin detaylar bulunuyor. Isa Arfen ile birlikte Tome, Jason Wu ve ayrıca Diane Von Furstenberg, bir tane kadının kendisini çok güzel hissetmesi amacıyla ellerinden gelen herşeyi yapmışlar. Tasarımcılar ise bu baharın komple feminen bir durumda bulunmasını istemekte belli ki.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.