Kilo Vermek İçin Sakız Çiğnemek

220


Günümüzde oldukça tartışılan konulardan birisinin de sakız çiğnemenin ne derece faydalı olduğudur. Genelde sakız çiğnemenin de olumlu ya da olumsuz etkisinin var olup olmadığı sürekli olarak araştırma konusu içerisinde yer almıştır. Sakızın daha çok şekersiz olanını sürekli olarak çiğnemek kaslarınızı hareket ettireceğinden dolayı ister istemez kilo verimini de hızlandırabilecektir.

Sakız İle Kalori Yakma

Sabahları aç karnına bir saat kadar şekersiz sakız çiğnenmesi ise 60 kalorinin yakılmasına neden olmaktadır. Her gün düzenli olarak yapıldığı takdirde ise bir haftada 420 kalori harcamanıza katkı sağlayacaktır. Sakızın kilo verici yanı tam olarak net bilinmese de çoğu uzmanlar sakız çiğnemenin kilo veren bir özelliğe sahip olduğunu söylemektedir. Her ne kadar Kilo Vermek İçin Sakız Çiğnemek mantıklı bir yol olsa da aynı zamanda sakız çiğnemek stresin önüne geçilmesi adına da son derece faydalıdır diyebiliriz. Üstelik ufak çaplı bir katkı yapsa da gün içerisinde harcayamadığınız kalori miktarını az da olsa sakız çiğneyerek karşılamanız son derece mümkün olacaktır.

Hızlı kalori yakımı, stres ve psikolojik depresyonların önüne geçilmesi adına sakız çiğnemek son derece büyük fayda sağlamaktadır diyebiliriz. Fakat daha çok şekerli sakız çiğnenmesi ise içerisinde tatlandırıcıları biriktirdiğinden dolayı riskli olabilmektedir. Bu sebeple az da olsa kalori harcamak isteyen kişiler ise şekersiz sakızları tercih etmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.