Göğüslerle Alakalı Bunları Bilmek Gerekiyor

24

Amerika Birleşik Devletleri’nde plastik cerrahi derneğinden biri tarafından yapılmış olan araştırma sonuçlarına bakılırsa, pek çok kadının iki göğsünün arasında çok hafifte olsa boyut farkı bulunmakta.

Genel olarak sol göğüs ötekisinden daha büyük olmakta. Uzmanlara bakılırsa bunun asıl sebebi; sol kısmın, ergenlik çağında daha çok östrojene maruz kalıyor olması. Aynı göbek deliklerinde olduğu gibi, göğüs uçları da çok daha değişik tip ve de boyuta sahip durumda. Hiç bir kimsenin göğüs uçları da bir başkasının göğüs ucuna benzememekte.

Göğüs uçlarının iç kısma dönük durumda bulunması, normal kabul ediliyor olsa bile kadınların yalnızca %20’lik bir kısmında görülmekte. İnanması aslında çok zor gelebilir ancak kadınlardan bazılarının üçüncü bir göğsü daha bulunabiliyor.

Pek çok zaman varlığı hiç bir şekilde bilinmeyen ve koltuk altına daha yakın bir tarafta yer alan bu gelişmemiş durumdaki göğüs, sadece hamilelik dönemi esnasında büyüdüğünde fark edilmekte.

Göğüsler ayrıca aynı penis gibi uyarıldıklarında büyümekte; yani açıkça söylemek gerekirse erekte olmaktalar. Uyarılmış olan göğüs ucu ise ortalama 1.2 santim kadar uzayabilmekte. Göğüs uçlarının tam yanında yer alan minik kabarcıklar da, ‘‘Montgomery Bezleri’ şeklinde isimlendirilmiş olan ufak salgı bezleridir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.