Kalem Etek Modelleri Sağlığa Zararlı Mı?

42

Her mevsimde giyebildiğimiz ve fazlasıyla popüler bir hale gelen giyimlerden biri de hiç şüphesiz ki kalem etek modelleridir. Fakat yapılmış olan araştırmalara bakılır ise kalem etek modelleri sağlığa zarar vermekte..

Dört mevsim içerisinde de giyebildiğimiz ve modası hiç bir şekilde geçmemekte olan giyimlerden biri de kalem etek modelleridir. Fazlasıyla şık bir durumda bulunan bu etek modelleri şık olduğu kadar insanların sağlıklarını da tehdit etmekte. Kalça kısmından başlamakta olan modeline göre değişiklik göstererek dizlere kadar uzanabilen ve pek çok kadında fazlasıyla şık ve kombin tamamlayıcısı halde bulunan kalem etek modelleri uyluk dış tarafından geçiş gerçekleştiren sinirlerin sıkışmasına sebep olmakta.

Sinirlerin sıkışmasından sonra kişinin vücudu üzerinde uyuşma bazı zamanlarda ağrılara sebep olmakta. Sinirleri sıkıştırıyor olmasının yanı sıra dizleri birbirine yaklaştırmakta olan bu etek modelleri aynı zaman içerisinde dengeli bir şekilde yürümeyi de çok fazla zorlaştırıyor.

Uzmanlar ise son zamanlarda kalem etek modellerini sevenleri uyarıyor! Arka arkaya devamlı bir şekilde kalem etek modeli giyilmesini azaltmaları konusunda öneride bulunuyor.

Fakat günlük yaşantınız içerisinde veyahut iş yaşamı içerisinde kalem etek tercih edildiği zaman kalem etek modelinin kumaşının esnek yapıya sahip kumaşları tercih etmenizde yarar var..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.