Bir ilişki nasıl uzun sürebilir?

57

İlişki uzmanı görevinde bulunan Philip Hodson’a bakılırsa eğer bir birey olarak var olabilmekteyseniz o zaman ilişkiler konusunda yere daha sağlam basabilmeniz olanaklı.

Farklılıklarınızı keşfederek ve onları taçlandırmanız gerekiyor. Zira bunun sayesinde birbirinize anlatabilecek daha fazla şeyiniz bulunacak. Ay içerisinde en azından bir hafta sonu kadar zamanı ayrı geçirin ki yeniden bir araya geldiğiniz zaman paylaşabilecek özel anılarınız olabilsin. Kısa ayrılıklar esnasında çiftler birbirini özlemiş olur ve bu söz konusu özlem niçin beraber olmayı seçmiş olduğunuzu yeniden anımsatır. Dışarı çıkmalı ve arkadaşlarınızla zaman geçirmelisiniz. Bunun yanı sıra çok daha yeni şeyler keşfederek yalnız başınıza seyahate de çıkabilirsiniz.

Hiç bir şekilde ”Bir tane elmanın iki yarısıyız.” şeklindeki masala inanmamalısınız. hiç bir şekilde unutmamanız gerekiyor ki, sizler aslında bir bireysiniz ve bu söz konusu ilişki siz bir çilek o ise bir elma olduğundan dolayı çok güzel.

Pek çok çok insan, ilişki yaşamakta olan insanların başka bir kişiden etkilenmesini ilişki açısından çok büyük bir sorun olarak görmektedir. İlişki uzmanları ise bu durumun öyle olmadığını söylemekte. Psikoterapistlerden biri olarak öne çıkan Paula Hall, karşı cinsten hoşlanabilmenin insan doğasından bulunduğunu ve bundan dolayı aşıksanız dahi sizi etkileyebilecek üçüncü kişiler olduğunu açık bir şekilde doğrulamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.