Aldatanı affetmek ne kadar doğru?

188

İlk önce yapmanız gerekli olan aşama ‘‘Affetme‘nin tam olarak ne anlama geldiğini kavramanız gerekiyor! Çünkü bu söz konusu kelimenin tam olarak ne anlama gelmekte olduğunu bilmeden daha sonraki aşamalar üzerinde başa dönerek sorgulamanıza sebep olacaktır, eski defterleri devamlı bir şekilde açmanıza sebep olacaktır. Bununla ilgili olarak kendinize sormanız gerekli olan soru huzurunuzu bulabilmek amacıyla ne yapmak mecburiyetinde olduğunuzdur..

Karşınızda yer alan kişiyi affedebilmek amacıyla her bir şeyi sil baştan başlamak, yeniden sürdürmek değildir! Aklınızı bundan böyle kurcalamakta olan şeylere yol verebilmektir, bundan böyle düşünmemektir. Bunu yapabilmek amacıyla karşınızdaki insanla yeniden yüz yüze gelmenize dahi gerek bulunmuyor. Kırılmak ve devamlı bir şekilde yaşanmakta olanları düşünmek fazlasıyla üzücü bir şeydir lakin bununla ilgili olarak kendinize de azcık zaman tanımanız gerekiyor! Üzülmeden, yaşamda her bir şeyi gülerek de atlatamamaktayız ne kadar üzücü ki kendinize zaman tanıma zamanı vermeniz gerekiyor. Sıcağı sıcağına yaşanmış olan olayların hızlı bir şekilde çözüme ulaşması demek ilerleyen zamanlar içerisinde sizin pişman olabilecek olduğunuz yeni durumların ortaya çıkması demektir..

Kendinizle kesin bir şekilde yüzleşmelisiniz! Yaşanmış olan olayların hemen sonrasında bundan böyle ne istediğinizi düşünmelisiniz ve o düşünceler kapsamında hareket etmelisiniz. Vermiş olduğunuz kararların arkasında durun bu yaşam üzerinde sizin güçlü kalmanızı sağlamış olacaktır. O anda boş bulmuş olduğunuz bir kağıdın üzerine içinizi dökebilirsiniz unutmamalısınız ki yazmak sürekli olarak rahatlatır. Kendiniz ile yüzleşebilmenin en iyi yolu sadece kendinizle baş başa kalabilmektir. Olayları hızlı bir şekilde bir başkasına anlatmak yaşanmış olanları daha da işin içinden çıkılması zor durumlara sokacak olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.