Uyku pozisyonu ilişkiyi yansıtmakta

183

‘’Goodbye Insomia’’ ile birlikte ‘’Hello Sleep’’ adlı kitapları yazmış olan Psikiyatr Samuel Dunkell uykularla alakalı pozisyonları 25 yıldan daha fazla bir zamandır analiz ederek, elde etmiş olduğu veriler sayesinde insanlar ve de ilişkileri hakkında hiç bir şekilde bilinmemekte olan gerçekleri ortaya çıkartmakta. Seneler geçmeyi sürdürdükçe uyuma şekliniz de değişir ve evrimleşmeye başladı. Ancak duygusal bir durumdaki karmaşamızı da sürekli olarak yansıtmış olacaklardır. Eşiniz ile birlikte siz nasıl uyumaktasınız?

Fazlasıyla yakın bir durumda, çok güvenli olarak yattığınız pozisyon evlilikler veyahut ilişkilerin ilk üç ila beş yılında karşılaşılan en genel pozisyon olarak bilinir. ”Genel olarak erkek kapsayıcı bir durumda ve faaldir” ifadelerine yer veriyor Doktor Dunkell. ”Kadın arka taraftan sarılma pozisyonunu benimsemekteyse, bu çok daha özveri göstermekte olan taraf olduğuna ya da daha çok duygusal destek ihtiyacı içinde bulunduğuna işarettir.

”Kaşık şeklindeki pozisyon, genital bölgenin arka bölümle bitişmiş olduğu cenin duruşu, tam bir şekilde erotik his uyandırmıyor olsa da maksimum fiziksel yakınlığı sağlamış olur. ”Pek çok çift kaşık pozisyonunu çok daha rahat ve güvenli bir koza olarak bulmaktadır” ifadelerine yer veriyor psikiyatr ve aynı zamanda terapist Doktor Shirley P. Glass.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.