Bahar makyajı önerileri

126

Bahardaki en ileri gelen makyaj stili, pastel renge sahip tonlar sizi taze ve de dinamik gösterebilecek renkler. Abartılı makyajlar yapmanın yerine çok taze bir yüzün yanı sıra çok doğal makyaj tercih etme zamanı aslında şimdi. Ekru tonlar bu yıl içerisinde gözler üzerinde fazlasıyla moda. Gözler ile tamamen uyum ve de denge meydana getiren dudak makyajı konusunda da bu sene tercih edilmekte olan renkler; kahvemsi turuncu rengin yanı sıra mantar renkleri ile birlikte mürdüm ve de pembe tonlarıdır.

Mat ile birlikte pudralanmış bir dudak makyajı bu yılın trendi olduğunu ifade ediyorlar. Yanak makyajlarında da ıslak görünüme sahip allıkları kullanmak gerekiyor baharda. Belirsiz durumdaki bir şeftali tonu kullanılarak gerçekleştirilen yanak renklendirmesi bu senenin makyaj modasının tamamlayıcılarından biri.

Mevsimler ile beraber dış etkenlerin cildimize mevcut durumdaki etkileri de haliyle değişiklik gösteriyor. Bahar ayları içerisinde cilt bakımına çok daha fazla özen göstermek gerekiyor. Daha sonra gelmiş olan sıcak bir yaz ayı cildiniz üzerindeki nem oranını kurutacağından dolayı, aslında şu anda şimdiden harekete geçmenin yanı sıra cildi bol bir şekilde nemlendirip, peeling uygulama yapılması öneriliyor.

İlkbahar ile birlikte yaz mevsiminin mevcut durumdaki cilt makyajı; nerdeyse hiç bir makyaj yokmuş gibi bir görünüm yaratmayı hedeflemekte. Olabildiği kadar ince dokuya sahip bir fondöten kullanımında bulunmak, bu söz konusu stilin en önemli noktalarından biri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.