Bunlara dikkat etmek önemli

24

Hayatımızdaki bazı şeyleri ne kadar kontrol altında tutmaya çalışıyor olsakta, bizim haricimizdeki sebeplerden herşey bizim talep ettiğimiz gibi olmaz. Bundan dolayı da fazla sızlanmak, üzülmek ve mutsuz olmanın yerine insanın kendisine huzur verebilecek şeyler yapması gereklidir.

Olmayacak bir şey için harcanılmakta olan enerjiyi başka birşeye harcamak emin olmalısınız ki çok daha yararlı olacaktır.

Anı yaşama konusunda gayret edin! Anı yaşayabilmek bazı insanlar tarafından farklı yollara saptırılmış olsa da aslına bakılırsa, geçmiş ve gelecek dönemden sıyrılıp yalnızca olduğunuzun zamana odaklanabilmeniz anlamına gelmektedir.
Bir şarkı dinleme esnasında, kuşları izleme esnasında, bir espiriye gülme esnasında yalnızca o anda kalmalısınız. Görebileceksiniz ki çok daha pozitif olacaksınız ve mükemmel hisler yaşamış olacaksınız.

Farkındalığınızı çok daha fazla arttırıp yapmak istemekte olduğumuz şeylerin, almış olduğumuz görevlerin üstesinden daha basit geliriz. Tabiiki de yapmayı istediğimiz şeylerde kabiliyetin yanı sıra çabalamak da fazlasıyla büyük bir önem arz ediyor ama farkındalığımız konusunda da hata yapma olasılığımız çok daha az, konsantrasyonumuz çok daha uzun bir zaman alır.

Telefon ile birlikte öteki teknolojik cihazlar bundan böyle yaşamın olmaz ise olmazları ancak arada bir onları kapamak gerekli. Kendiniz için özel bir gün veyahut gün içerisinde birkaç saat belirledikten sonra bu zaman zarfında telefonlarınızı ve öteki iletişim aletlerini tamamen kapatın. Böylelikle gerçek yaşamla daha fazla ilgilenebilir, insanlarla çok daha iyi bir şekilde iletişim kurabilir, duygu ile birlikte düşüncelerinizin sesini çok daha iyi duymaya başlayabilirsiniz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.