Alınan kararlar yeni yılda nasıl uygulanabilir?

65

Yapılmış olan araştırmalara bakılırsa vermiş olduğumuz kararlar sevdiklerimiz açısından ne denli önemli olduğunu düşünerek kendimizi inandırabilirsek uygulamakta o denli basit olur! Buna çok önemli bir örnek verebilecek olursak hayatında sigara kullanmakta olan bir insan çocuğunu göz önünde bulundurarak çocuğunun daha sonraki yaşlarında yanında olmayı göz önünde bulundurduğunda sigarayı bırakma konusundaki gayreti de o denli kuvvetli olur. Çocuğunun daha sonraki yaşlarında yanında olabilmek amacıyla sigarayı hızlı bir şekilde bırakabilir.

Daha öncesinde hiç bir şekilde spor yapmamışsanız ya da daha öncesinde hiç bir şekilde spora karşı ilginiz bulunmadıysa spora karşı yönelme motivasyonunuz dahada zor olacaktır. Böyle bir durumda bunun yerine 40 yaşınızdan daha öncesinde çok fazla ülkeyi gezmek amacıyla para biriktirmek sizler açısından daha gerçekçi olacaktır. Eğerki bu konuda bir tasarruf yapma konusunda isteğiniz varsa gelir ile birlikte giderlerinizi gerçek bir çizelge kapsamında planlayıp bütçe planlaması yapmanızda yarar var.

Planlamış olduğunuz ve yeni bir seneyle alakalı yapmayı talep ettiklerinizi uygulamaya geçirmenin bir başka yolu ofiste, hayatınızda omuz omuza bulunduğunuz samimi arkadaşlarınızdır. ”Birlikten çok büyük güç doğar” şeklindeki söz bu konu için söylenmiş gibi galiba! Yeni bir seneyle alakalı almış olduğunuz yeni kararlara arkadaşlarınız ile birlikte arkadaşlarınızı da dahil edip yapmayı talep ettiklerinizi çok basit bir şekilde hayata geçirmeniz mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.