Far kullanımı nasıl yapılır?

285

Makyajı gösteren en etkili uygulama kesinlikle göz makyaj uygulamasıdır. Bu noktada en önemli olan elbette ki doğru farı tercih etmektir. Doğru bir göz farı uygulama yöntemlerinin öncesinde seçmiş olduğunuz göz farının rengi de önemlidir. Doğru farı seçebilmeniz için makyajınızı ne için yaptığınızı bilmelisiniz. Far kullanımında yapılan hatalardan biri de budur. Özel ve şık bir davet için mi yoksa günlük makyaj için mi uygulayacaksınız bu cevabı verirseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. Ayrıca seçeceğiniz kıyafetler de çok önemlidir. Renk uyumuna özen göstermek gerekir.

Günlük makyaj uygulaması için genelde yumuşak renkler tercih etmelisiniz. Aynı şekilde far kullanımında da soft yani daha ara renkler tercih etmeniz gerekir. Şık ve özel bir davet için de koyu ve iddialı renkler tercih etmelisiniz. Giydiğiniz ve tercih ettiğiniz kıyafet bu noktada sizin seçiminizde büyük rol oynayacaktır. O yüzden kıyafetinize uygun tonlarda bir makyaj yapmanız en doğrusudur. Yani açık renkte bir kıyafet giyiyorsanız eğer siyah ya da beyaz gibi sert farlar değil, pembe ya da turuncu gibi yumuşak renkler tercih etmelisiniz.

Unutmamalısınız ki, en sık tekrarlanan makyaj yanlışları, tercih edilen bluz ya da elbiseyle aynı renkte göz farı uygulanmasıdır. Özellikle bu renkler mor ya da turuncu gibi renkler ise durum daha da vahim olabiliyor. Far kullanımında kıyafetin etkisinin büyük olduğunu unutmamanız gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.