Saç kırıkları nasıl önlenir?

48

Bayanlar vücutlarındaki değişimler ve saçlarına büyük önem verirler. Özellikle saçların uzamasında sağlıklı bir uzama yaşanması gerekir. Aksi taktirde saçlar kötü görünmektedir. Bayanlarda saç kırıkları oluşmaması için yumuşak ve doğru bakım yapılması gerekir. Saç telini koruyan tabakaları zaman içerisinde nemlendirilmesi sağlanır. Saçlar bir kere kırıldığında geri dönüş haline getirilmesi biraz zordur. Doğru bir bakım yaparak kırıkları önleyebilirsiniz.
Saç kırıklarının oluşmaması için alınacak önlemler arasında özellikle duşta saç yapınıza uygun olarak krem sürmeniz gerekir. Duş sonrasında elinize aldığınız geniş dişli tarakla saçları yavaş ve tane tane taramanız gerekir. Böylece karışıklıklar yıpranmadan kolayca açılacaktır. Duş sonrasında saçları havlu ile ovalamak ve fırça ile taramak yapılan büyük yanlışlar arasındadır. Saçları kurutmak için kullanılan saç kurutma makinesi ile yüksek ısıda kurutmamanız önerilir.
Saçların ince ve narin olduğu asla unutulmamalıdır. Metal saç tokaları, çok sıkı saçı toplama ve saça takılan her aksesuar saç köklerini olumsuz etkiler ve saç dökülmelerine neden olabilir. Saç için kullanılan nemlendiriciler saç kırıklarını azaltmaktadır. Saçları düzleştirmek, sık boyamak ve ağır kimyasal ürünlere maruz bırakmak saçı yıprattığını unutmamalısınız. Uzmanlar saçların belli aralıklarla saç kesimi yapılır ve böylece saçlar daha bakımlı ve hızlı şekilde uzaması sağlanır. Saç kırıklarını evde kişiler kendi de kesebilir. Kırıkların alınması saç bakımının daha kolay yapılmasını sağlar. Saçları korumak adına özel saç maskeleri yapılarak da kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.