Yüksek Bel pantolon modeli kimlere çok yakışır?

69

Yüksek bel pantolon modelleri tam olarak kimlere çok fazla yakışır şeklindeki soru son günlerde tekrar gündeme gelmeye başlamış durumda. Zira kadınlar düşük bel pantolon modellerini negatif birkaç etkisi sebebiyle çokta tercih etmemeye başlamış duruma. (bize bakılırsa da yüksek bel pantolon düşük bel ile birlikte bel hizasında bitmekte olan pantolonlardan fazlasıyla şık) bunun kapsamında yüksek bel pantolon modelleri de moda tasarımı yapanlar tarafından yeni sezon koleksiyonları içerisine alınmış gibi gözüküyor.

Aslına bakılırsa genel bir şekilde bilinmekte olan bir tez bulunmaktadır. Yüksek bel pantolon modelleri her vücut tipine yakışacaktır diye. Yüksek bel pantolon modelleri her bir vücudun tipine yakışır yakışmasına fakat, pantolonla kombin yapılan parçaların da çok büyük bir önemi bulunmaktadır.

Yüksek bel pantolon modellerinin ölçüleri boyunun yanı sıra darlığı ve de paça genişliği kombin yapma esnasında fazlasıyla önemli durumdadır.

Dikdörtgen bir şekilde vücut tipine sahip durumdaysanız yani beliniz ince bir durumda ve basenleriniz geniş durumdaysa bel bölümünde kemer kullanıp (bu sezondaki moda haline gelen geniş deri kemer modellerinden kullanabilirsiniz) şık kombinler gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle vücudunuzda beğenmemekte olduğunuz yerleri gizleyip ince bir durumda bulunan belinizi öne çıkartmış olabilirsiniz.

Balık etli vücut tipine sahip bir durumdaysanız ve basenlerinizin mevcut durumdaki ölçüsü belinizin ölçüsüne bakılarak çok orantısız bir durumdaysa düz kesimde yüksek bel pantolon kullanmanız gerekir. Bunun kapsamında belinizi çok fazla da sıkmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü belinizi fazla ince göstermeye başlarsanız orantısız bir durumdaki vücudunuz öne çıkmış olacak ve bu ise hiç bir şekilde hoş bir görüntü olmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.