Mavi renkli elbiseye şal önerisi

51

Mavi renkli elbise kombinleri her bir mevsim kullanılmakta olan elbise renklerinin arasında bulunmaktadır. Mavi renk, aslında çok fazla renk tonu bulunan bir renk olarak öne çıkmaktadır. Bebe mavisi renginden saks mavisi rengine kadar zengin bir renk tonu seçenekleri yer almaktadır.

Bundan dolayı da mavinin renk tonlarına bakılarak şal seçimleri yapmanız gereklidir. Bunun kapsamında şu şekilde bir ipucu vermemiz gereklidir. Koyu renkli mavi elbisenin üstüne şal kullanma esnasında açık renkler bulunan şal, açık mavi elbisenin üstüne şal belirleme esnasında da koyu renk tonlarına sahip şal ya da eşarp kullanımı gerçekleştirmelisiniz.

Mavi elbiseyle kombin yapma esnasında ilk önce dikkat etmeniz gerekli olan konu elbise modeli olarak öne çıkmaktadır. Örnek olarak sade mavi elbise modeli kullanmaktaysanız elbisenin modelini öne çıkartabilecek eşarp ya da şal modeli seçimi yapmalısınız. Hareketli bir durumda ve çok gösterişli mavi elbise modeli konusunda da sade şal modelleri çok daha doğru bir tercih olarak öne çıkacaktır.

Mavi renkli elbiseye ne renk şal kullanmak gerekli sorusunun en doğru yanıtı için de maviyle uyumlu renkleri bilmeniz gereklidir.

Fuşya rengin tüm tonlarını mavi elbise modeliyle kombin yapabilirsiniz. Bu renklere sahip şal belirleme esnasında ten renginizi de dikkate almanız gereklidir. Esmer tene sahip kişiler mavi renkli elbise renk tonunu seçme esnasında ten rengini dikkate almak zorundadır.

Esmer tene sahip kadınlar, fazla açık mavi renk tonları bulunan elbisenin yanı sıra açık renklere sahip şal kombini yapacaksanız hiç bir şekilde şık olamazsınız. Bundan dolayı da ten renginizle uyumlu durumda bulunan renkleri giyim konusunda renk uyumu kurallarının kapsamında kullanıp çok daha etkili ve de şık kombinler yapmanız mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.