Siyah elbiseye şal önerisi

142

Bilinmekte olduğu gibi siyah daha fazla asil renkler arasında yer almakla beraber, özellikle de davetler içerisinde en fazla tercih edilerek kullanılan renkler arasında kendisine yer bulmuş durumdadır. Siyah rengin bu denli fazla tercih edilmesiyle beraber siyah renkle kullanımı gerçekleştirilecek aksesuarlarda her geçtiğimiz gün daha çok önem kazanıyor ve trend hale gelmektedir.

İlk olarak siyah renkle uyumlu durumda bulunan renkler tam olarak neler, kombin renklerinin arasında siyah rengin yeri nedir bunu bilmek gereklidir. Siyah kombin renklerinin arasında en uyumlu durumda bulunanlardan bir tanesidir. Siyah rengin resmi ortamlar üzerinden özel davetlere kadar her yerde kullanılabilmesi, bu söz konusu rengi kadınlar için fazlasıyla cazip kılmaktadır. Aynı zaman içerisinde uyum kartelasının geniş bir durumda bulunması (nerdeyse bütün renkler) tercih açısından da ön planda tutulmasını sağlamış olur.

Siyah renkle en fazla uyum sağlayan renklerin ilk sırasında bordo renginin gelmekte olduğunu söylemek olanaklıdır. Fakat buna benzer kombin üzerinde her iki tane rengin de koyu bir durumda bulunması esmer cilt rengi bulunan kadınlar açısından biraz problem yaratabilir. Esmer tenli olanlar bordo renkten daha da ziyade biraz daha kırmızımsı renklere doğru yönelmesi çok daha doğru bir durumda bulunacaktır.

Bordo renkten sonra en fazla dikkat çeken ve de bu renge yakın durumda bulunan renk kırmızı olarak öne çıkmaktadır. Kırmızı renkle siyah rengin uyumu o denli enteresan bir durumdadır ki giyimden tutun da dekorasyona kadar pek çok farklı yerde bir arada kullanılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.