Evde dalgalı saç nasıl yapılabilir?

292

Yüksek seviyedeki ısının saçları yıpratmış olduğunu bilmeyen hiç kimse yoktur. Sizlere özel olarak yüksek ısı uygulaması yapmadan evde dalgalı saç yapımına değineceğiz

Saçların nemiyle birlikte parlaklığını almakta bulunan yüksek ısı yıpranmış saçların olmasına sebep olur. Kıvırcık saçlar için dalga yapılması da en basit işlem uygulaması yapılan saçlardır. Bundan dolayı da ilk önce en pratik olanından başlamış olacağız.

Kıvırcık saçlara sahip bir durumda mısınız? Pekala o zaman duştan hemen sonrasında saçlarınızı geniş dişleri bulunan bir tarakla taradıktan hemen sonrasında saçlarınızı en üst noktadan çok sıkı bir biçimde at kuyruğuna benzer şekilde bağlayın. Daha sonrasında ise bu şekilde saçlarınızı orta ısıya sahip bir fön makinasıyla kurutun. Kurutma işlemi bittikten sonra saçlarınızı çözüp dalgalı şekle sahip saçların tadını çıkartabilirsiniz.

Düz saç şekline sahip durumdaysanız işiniz biraz daha zorlaşmış olacak. Düz saça sahip olanlar saçlarına dalga belirginliği sağlamakta bulunan köpük uygulaması yaptıktan sonra saçlar tamamen kurumadan nemli bir durumdayken kendi içerisinde minik minik dalgalar yaparak kurutmalıdır. 15 dakikalık bir zaman kadar saçlar bukleli bir biçimde durmuş olacak. Zaman sona erdiğinde sarmış olduğunuz bukleleri açtıktan sonra doğal dalgaların sizi beklemekte olduğunu görüyor olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.