Saçlarınızı yumuşatıp parlatacak maske tarifleri

155

Şampuan reklamlarında gördüğümüz gibi parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak isteriz hepimiz.Güzellik uğruna saçlarımıza sürekli olarak maşa,düzleştirici gibi aletlerle ısı uyguluyoruz.Bunlarda zamanla saçlarımızı sağlıksız,mat ve sönük bir hale getiriyor. Paylaşacağım maskeler ile doğal yoldan saçlarınızı yumuşak ve parlak bir hale getirebilirsiniz.

MASKE
Yumurta sarısı saç uzatmanın yanı sıra saçlarınıza doğal bir parlaklık ve yumuşaklık verecektir. 2 yumurta sarısı ile 2 yemek kaşığı zeytinyağının içine bir bardak su ekleyip karıştırın.Sonra saçlarınıza masaj yaparak karışımı iyice yedirin.15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

MASKE
Bir sprey şişesinin içine elma sirkesi koyun ve saçlarınızın tamamına sıkın. 5-6 dakika sonra durulayın. 2-3 hafta boyunca uygulamaya devam edin.

MASKE
750 ml kaynamış suyun içine bir tutam ısırgan otunu atıp 4 dakika kısık ateşte haşlayın. Soğuduktan sonra süzüp temiz saçlarınızı bu suyla yıkayın. Yarım saat beklettikten sonra sadece su ile durulayıp kurulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.