Daha güzel dudaklara sahip olmanız mümkün

129

Dudaklarımızın ve dudak çevrelerinin güzelliğinin korunması, sarkmaların ve renk solmalarının önlenmesi, daha ince veya daha dolgun dudak görünümüne sahip olunabilmesi için başlıca atılması gereken adımlar vardır. Gelin dudak güzelliği için atabileceğimiz adımlara yakından bakalım.

Öncelikle ne yapmak istediğimize karar vermeliyiz:

Dudak Büzülmelerini ve Dudak Çevresi Kırışıklıklarını Önlemek İstiyorum diyorsanız sizin yapmanız gereken dudak ve çevresi kasları canlı tutacak hareketler. Ne gibi? Kelime egzersizleri yaprak dudaklarınızı ve çevresini yormak gibi veya doğal gülücükler saçmak ve gülerken dolu dolu gülmek gibi. Bir başka egzersizde alt dudağınızı yukarı üst dudağınızı alta ittirmeye çalışmak olacaktır. Bu dudak çevresini gereceği için iyi gelir.

Dudaklarımın Daha Dolgun Görünmesini İstiyorum diyosanız, mat renkli rujları tercih etmelisiniz. Mat renkli rujlar parlak rujlara nazaran dudaklarınızı daha dolgun gösterir. Bir diğer çözümse rujun altına pudra sürmektir.

Dudaklarımın Daha İnce Görünmesini İstiyorum diyorsanız, mat renklerden kaçın. Koyu renkleri tercih edebilirsiniz ancak mat olmamalı. Yine daha ince görünüm için dudak kalemi ile üst alt dudak çizgilerinizi belirginleştirmeniz daha ince bir görünüm sunacaktır.

Dudaklarım Çok Sık Çatlıyor Ne Yapmalıyım diyorsanız C vitamini alın. Hemde booool bol.Portakal, mandalina, greyfurt gibi turunçgilleri tüketmeli, yemelisiniz.

Rujum Daha Uzun Süre Dayansın İstiyorum diyorsanız kalıcı rujlar piyasada var ancak ne kadar faydalı olduğu tartışılır. Siz rujunuzu çabuk kaybetmemek istiyorsanız mutlaka ruju sürmeden önce dudaklarınızı pudra ve fondöten ile bezedikten sonra ruj sürün. Bu çok daha kalıcı bir çözüm olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.