Selülitle ilgili temel egzersiz hareketleri

30

Bayanlarda en çok çekilen sıkıntılardan biriside selülit sorunudur, bunları ortadan kaldırmak veya oluşmasını engellemek için günlük olarak yapılabilecek egzersizler bulunmaktadır. Selülit sorununu ortadan kaldırabilecek en kolay ve en işlevsel egzersizleri anlatacağız, bu egzersiz hareketlerini her gün 5 veya 10’ar dakika süre zarfında aksatmadan gerçekleştirirseniz sizlerde Selülit sorununda başarıya ulaşabilirsiniz.

İlk Egzersiz Hareketimiz; Havada Bisiklet

Bu genel olarak herkesin en az bir defa yaptığı fakat egzersiz olduğundan haberi bile olmadığı bir harekettir, selülit gidermede başarılı egzersiz hareketlerinden bir tanesidir.

Bu hareketi yapmak için düz bir zemine sırt üstü uzanıp bacaklarımızı görseldeki gibi havaya kaldırıyoruz, daha sonra bir bisiklet sürücüsünün pedalları çevirirken yaptığı hareketin aynısını havada, yani boşlukta gerçekleştiriyoruz. Günlük olarak 3-5 dakika bu hareketin yapılması sonucu erimeyi ve selülit kaybını kendinizde görebileceksiniz.

İkinci hareketimize geçelim, bu hareketi bisiklet egzersizi ile birlikte gerçekleştirirseniz istediğiniz sonuca çok daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Bu harekette pilates topunun hiçbir önemi bulunmamaktadır, görseldeki gibi kollarımızı öne doğru uzatıp herhangi bir sandalyeye oturuyor gibi yapıp geri kalkılır. Bu harekette denge kaybı yaşanılıyorsa arkanıza bir sandalye koyabilirsiniz.

İki temel hareket daha öncede belirtildiği gibi birlikte yapılırsa çok daha hızlı bir süre zarfında selülit kaybı gerçekleşir, oldukça basit ve etkili egzersizlerdir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.