Meme kanserini önleyen besinler

6

Meme kanseri kadınların en çok korkulan hastalıkları arasında ilk sırada gelir oldu. Meme kanserini önleyen besinler tüketilerek belli oranda bu hastalığı önlemiş olursunuz. Bu besinler nelerdir? Hangi oranlarda tüketilmelidir? İçeriğin devamında meme kanseriyle ilgili çok önemli bilgilere ulaşacaksınız…
Meme kanserine karşı brokoli, kefir, zeytinyağı,
üzüm çekirdeği ve soya tüketin…
Özellikle henüz meme kanseri hastalığı ile mücadele etmeye başlamadan, özellikle brokoli, kefir, soya gibi ürünleri aşırıya kaçmadan tüketmeye başlamalısınız. Her zaman erken teşhis hastalıktan kurtulmanın en iyi yoludur. Bu nedenle genç yaşlarda bu besinleri tüketerek meme kanserine yakalanma ihtimalini azaltmış olursunuz.
Yapılan araştırmaya göre ülkemizde her 11 kadından biri meme kanserine yakalanıyor. Genç yaşlarda kadın ölümlerinin başlıca sebebi olarak görülüyor. Yine tahminlere göre dünyada her yıl 700 bin kadın hayatını bu sebeple kaybetmektedir.

Meme kanseri ciddiye alınması gereken kadın hastalığıdır. Bu sebeple meme kanserini önleyen besinler sık bir şekilde tüketilmelidir. Kefir tüketimini arttırarak, tümör oluşumlarına engel olabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre kefir kanser oluşumunu S oranlarında azaltmaktadır. Ayrıca kemoterapi gören kişilerde kefir kullanımı çok önemlidir. Kemoterapinin yan etkilerini önleyici bir besindir.
A,C,E vitaminleri ve karotin bakımından zengin olan brokoli kullanımı da meme kanserini engelleyen besinler arasında önemli bir yere sahiptir. Yapılan araştırmalara göre içerdiği koruyucu maddelerle brokoliyi bir numaralı meme kanseri düşmanı yapıyor. Meme kanserini önleyici besinler arasında yer alan bu besinlerin, kanser önleyici ilaçlarla birlikte kullanılması, kanser olma riskini en aza indirgediği saptanmıştır.
Tüm kadınlara hem kendi kendilerini muayene etmelerini, hem de yıl içerisinde zaman zaman mutlaka meme kanseri için doktora kontrole gitmelerini şiddetle önermekteyiz. Lütfen bu hastalığı hafife almayın. En başta yakalayıp kolayca kurtulmak gibi bir fırsat varken, kesinlikle işi şansa bırakmamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.