Doğal diş beyazlatmak mümkün

5

Dişler insan hayatındaki en önemli faktörlerden birisidir. Diş sağlığına önem verilmediğinde dişlerde çürüme ve diş enfeksiyonlarına yol açabilir. Türkiye içerisinde sigara ile birlikte tütün kullanımı ileri bir seviyeye ulaştığından dolayı dişlerde sararma gereçekleşiyor. Bu sararmalar düzenli diş fırçalanmaması ve diş kontrollerinin olmamasından kaynaklanıyor. Diş hastalığı her milleti korkutan bir kelime olmuştur. Bunun için insanlar zorda kalmadığı taktirde diş kontrolü olmakta güçlük çekiyor.

Ama şöylede bir kötü yanı olan diş çürümelerinde enfeksiyonların kapması nedeniyle böbrek ve kalp rahatsızlıklarına yol açabiliyor. Bu gerçeği Ankara Üniversitesi Diş Hekim tarafından onaylanmış bir gerçektir. Her konuşma ve gülüşünüz de dişlerinizin gözükmemesi gibi bir durum yoktur. Sizde Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

  1. Diş beyazlatma yöntemi:

Bir çay kaşığı ada çayı
Bir çay kaşığı tarçın
Bir çay kaşığı karbonat
Diş fırçası ve küçük tabak
Uygulama yöntemi:

İlk olarak ada çayını hemen sonrasında da tarçın ile birlikte karbonatı birbirine katıp yavaşça karıştırın. Dişlerinizi fırça yardımı ile karışım yaptığınız diş beyazlatma ile dişlerinizi fırçalayınız. Haftada bir kez yapılarak beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

2.Diş beyazlatma Yöntemi

Bir çay kaşığı karbonat
Yarım limon
Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
Öncelikle tabak içine yarım limon sıkılır. Üzerine tatlı kaşığı zeytin yağı katılır. En son olarak da karbonat ile karıştırılır. Fırça ile diş fırçalar gibi karışımla birlikte dişlerinizi fırçalayın. Haftada en az bir kere yapılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.