Pembe ile uyum sağlayan renkler

6

Son zamanların çok sık bir şekilde kullanılmaya başlamış olan renkler arasında pembe rengi de yer almaktadır. Pembe rengin koyu tonlarından daha da önemlisi daha açık tonları moda kombinleri üzerinde çok sık bir şekilde kendisini gösteriyor. Pembe renk kombinleri içerisinde elbise – bluz ile birlikte gömlek – pantolon ve hatta etek şeklinde bile görebilmiş olsakta daha fazla elbisenin yanı sıra bluz – gömlek ve tişört – pantolon şeklinde kullanılıyor.

Pembe renkle gri rengin uyumundan dolayı beraber kullanımı gerçekleştirilen renkler arasında yer alıyor. Pembe renkle gri rengi her alan içerisinde beraber kullanım sağlayabilirsiniz. Misal olarak, gri renkli pantolonun üstüne pembe renkli bir bluz, pembe renkli elbisenin altına gri renkli bir ayakkabının yanı sıra gri renkli bir çanta ya da gri renkli bir şal kullanabilirsiniz. Pembe renkle gri rengin uyumunu ikili renk kombinleri haricinde üçlü renk kombinleri içerisinde de rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Pembe renkle birlikte kahverengi de özellikle ilkbahar mevsimi ile sonbahar mevsiminde gerçekleştirilen kombinlerinde çok sık bir şekilde kullanılıyor. Pembe renkle kahverengi uyumu kullanılma esnasında kahverenginin çok açık tonunun kullanılması gereklidir.

Toz pembe renkli bir elbisenin altına açık kahverengi ayakkabı ve ayrıca açık kahverengi bir çanta kullanımı sağlayabilirsiniz. Tekrar bu kombin içerisinde eğer kullanmaktaysanız açık kahverengi bir şal takmanız kombin bütünlüğü yönünden fazlasıyla şık durmuş olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.