Sağlıklı kilo kaybı önerileri

7

Kilo verme konusunda isteğiniz var ancak şok diyetler veyahut herhangi bir listeye bağlı kalacak olmak gözünüzü çok fazla mı korkutmakta?

Kilo verdikten sonra vermiş olduğunuz kiloları almamak, mevcut bir durumdaki kilonuzu koruyabilmek amacıyla; bir diyet listesine değil de sağlıklı yaşam tarzıyla alakalı alışkanlıklara ihtiyacınız bulunmaktadır. Sağlıklı bir şekilde beslenmenin yanı sıra sağlıklı bir şekilde yaşamak amacıyla doğru adımları atacak olursanız çok daha hızlı bir şekilde çok daha kolay bir şekilde ve çok daha etkili bir biçimde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Bu listeki maddeler; sağlıklı bir bedenin yanı sıra sağlıklı bir kiloya ulaşmanız konusunda size çok fazla yardımcı olabilecektir.

  • Daha çok su içmelisiniz

Su; aslında hem yağ yakılması, hem sağlıklı durumdaki bir beden hem ise sağlıklı ve ışıldamakta olan bir cilt açısından çok büyük bir önem arz etmektedir. Maksadınız sağlıklı bir biçimde kilo vermek ise; suya yaşamınızda daha çok yer açmalısınız.

  • Sebze ile et dengesini çok iyi ayarlamalısınız

Sebze ve et tüketimi nasıl olmalı?

Sağlıklı bir durumdaki beslenme programı oluşturabilmenin kuralı; sebze ile birlikte et tüketiminin dengesini iyi ayarlayabilmekten geçmektedir. Beslenme programınızda yer alan %70’lik bir bölümü sebze ile meyveler ve geriye kalmış olan %30’luk bölümü de et ürünlerinin oluşturması gereklidir.

  • Yoğurt tüketimi yapın

Yoğurt, içeriğinde barındırmış olduğu kalsiyum ve proteinle birlikte besin değeri çok daha yüksek bir besindir. Özellikle e ev yoğurdu, beslenme listeniz içerisine kesinlikle dahil etmeniz gerekli olan yiyecekler arasında yer alması gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.