Doğru aksesuar seçim önerileri

45

Kıyafet seçiminizi tamamlayacak olan unsurlar çok önemlidir. Üzerinize ne giyerseniz giyin, doğru aksesuarları kullanmadığınız sürece birşeyler hep eksik kalacaktır.

Doğru Aksesuar Seçimi İçin Öneriler

Kadınlar için takı, olmazsa olmazlardandır. En gösterişsiz kıyafetlerinizi bile havalı göstermenizi sağlayabilir. Tabii doğru kullanıldığında… Yüz şekliniz yuvarlak hatlara sahipse, halkalı küpeler sizi itici gösterecektir. Ayrıca sade bir kıyafet tercih ettiyseniz, büyük takılar kıyafetinizi tamamlayacaktır. Fakat bu tarz bir kombin yaptıysanız, kolye ve küpeden kesinlikle uzak durmalısınız.

Saat ve Gözlük

Her yeni yılda, birbirinden ünlü markaların, yüzlerce modeliyle karşımıza çıkardığı saat ve gözlükler, yine kıyafetlerimizi tamamlayıcı aksesuarlardandır. Takacağınız saat, kıyafetinizin renklerine uyumlu olmalıdır. Ayrıca kullandığınız gözlük, yüzünüzün büyüklüğüyle orantılı olmalıdır. Biraz geniş bir yüz yapısına sahipseniz, küçük bir gözlük hoş durmayacaktır.

Kemerler

Yine kıyafetlerinizi tamamlayan aksesuarlardan biri olan kemer kullanımı da oldukça önemlidir. Günlük hayatta giydiğiniz sade kıyafetler için ipli yada örgü kemer kullanabilirsiniz. Fakat gece katılacağınız bir davete yada partiye giderken, zincirli bir kemer tercih etmeniz, sizi daha şık gösterecektir.

Şapkalar

Her ne kadar şapkaları soğuktan yada sıcaktan korunmak için kullansakta, kıyafetimize uyumlu olması oldukça önemli bir ayrıntıdır. Kıyafetinize uyumlu şapkaları kullanmak, size hoş bir hava katacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.