Petrol Mavisi ile uyum sağlayan renkler

28

Petrol mavisi rengi aslında her alan içerisinde olduğu gibi moda dünyası üzerinde de çok sık bir şekilde kullanılmakta olan renklerdendir. Renk konusunda bir denge kurmanın yanı sıra çok şık kombinler yapmak amacıyla öteki renklerde gerçekleşmiş olduğu gibi petrol mavisi rengiyle de uyumlu renkler dikkate alınıp kombinler yapılabilmektedir.

Kombin yapımı konusunda zıt renklerle gerçekleştirilecek kombinler konusunda belirli alternatifler bulunmaktadır. Böyle yapılmış olan kombinler aslında çok daha şık ve gösterişli olmaktadır. Misal olarak kırmızı renkle mor renginin aynı kombin üzerinde kullanılacak olması, koyu lacivert renkle mat siyah rengin beraber bir kombin üzerinde buluşmuş olması gibi. Petrol mavisi rengine elbisenizden tutun da ayakkabıya kadar bütün kombinler içerisinde yer vermeniz olanaklı.

Petrol mavisi rengi aslında basit kombin yapılmakta olan renkler arasında yer almaktadır. Zira nerdeyse tüm renklerle kontrast yakalayabilmektedir. Fakat bu kombinleri yapma esnasında en önemli durumda bulunan detay da renklerin yakışmakta olan tonunu bulmanın yanı sıra böyle kombinler yapabilmektir.

Kombin yapma esnasında zıt renk uyumundan yararlanacaksanız çok daha dikkatli seçimler yapmanız gereklidir. Misal olarak turuncu veyahut sarı benzerindeki aynı kategori içerisinde koşmakta olan renkleri kullanarak kombin yapmamanız gereklidir.

Eğer ki zıt renk kontrastları sizi çok fazla etkilemekteyse kullanacak olduğunuz ve ten renginize de en fazla yakışmakta olan rengin öteki renge bakıldığında çok daha baskın bir biçimde kullanılması gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.