Fon perde ve koltuk uyumu

7

Fon perde ile koltuk uyumu dekorasyon konusunda görsellik yönünden fazlasıyla önem arz etmektedir. Dekorasyon konusunda renklerin uyumu halıdan koltuğa kadar çok büyük bir önem arz ediyor. Salon ile birlikte oturma odaları içerisinde de fon perdelerle koltuk takımlarının uyum sağlaması tüm kadınların dikkat etmiş olduğu konu olarak karşımıza çıkıyor.

Fon perde ile koltuk takımı konusundaki uyumlar da dekorasyonu öne çıkartmış olan ve ilk izlenimi sunmuş bulunan parçalar olarak öne çıkmaktadır. Dekorasyon konusunda maksimum bir şekilde kaç renk kullanılır diyebildiğinizi de duyar gibiyiz. Dekorasyon konusunda maksimum olarak beş ila altı renk kullanımı yapabilirsiniz. Daha fazla renk karmaşık dekorasyona sebep olacağından dolayı da hiç bir şekilde önerilmemektedir..

Örnek olarak; kırmızı renge sahip koltuk takımlarıyla dekorasyon yapmak fazlasıyla zordur. Bizde burda en zor olandan başlayalım. Kırmızı renkli koltuk takımlarıyla çok soft ve de yumuşak renklerin kullanımını gerçekleştirmelisiniz.. Kırmızı koltuk için kremin yanı sıra bej ile birlikte beyaz ve de somon rengi tercih ederek kullanabilirsiniz.

Açık renk koltuk modelleriyle fon perde uyumu da fazlasıyla basit ve zahmetsiz durumdadır. Örnek olarak; krem rengi koltuk takımlarıyla her renge sahip fon perde kullanımı yapabilirsiniz. Renk seçimi konusunda kullanmış olduğumuz öteki dekorasyon ögelerinin renkleri de kesinlikle dikkate alınması gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.