Mobilya ve Duvar rengi uyumu

8

Ev dekorasyonu konusunda duvar rengiyle mobilya uyumu gerekli olan etkenlerin ilk sırasında yer alıyor. Dekorasyon bu uyumla çok daha değişik bir boyuta ulaşabilmektedir. Koltuk takımları duvar renginin yanı sıra zemin rengiyle uyum içinde olduğunda dekorasyon konusunda çok iyi bir bütünlük sağlanabilmektedir. Mobilya ve de duvarla zıt renk kontrastı yapabilecek olduğunuz gibi aynı kontrast içerisinde renk uyumu da sağlayabilmeniz olanaklıdır.

Tüm koltuk takımlarıyla uyum yakalayabilen renk olarak öne çıkan beyaz renkli duvar boyasıyla her renkteki ve her modeldedeki koltuk takımı kullanıp uyum yakalamanız olanaklıdır. Gizemli bir durumda olmasının yanı sıra fazlasıyla çekici, çok daha fazla etkileyici, şık ve de gizemli duvar boyası rengi olarak öne çıkan mor koltuk takımlarıyla duvar rengi uyumu hususu kullanıcıların en fazla merak etmiş olduğu konuların ilk sırasında yer almaktadır. Oturma odalarından daha da önemlisi salon dekorasyonları konusunda çok sık kullanımı gerçekleştirilen mor koltuklarla ilgili duvar rengi uyumu da fazlasıyla büyük bir önem arz etmektedir. Mor koltuklarda beyaz renge sahip duvarlar klasik ve de etkisiz bir görünüm sunmaktadır.

Krem rengine sahip koltuk takımlarıyla pek çok renkte duvar boyası kullanımı gerçekleştirmeniz olanaklıdır. Nötr renkler arasında yer alan krem koltuklarla dilemekte olduğunuz renkte duvar boyası kullanımı yapabilirsiniz desek hiç bir şekilde abartmış olmayız aslına bakılırsa. Krem renkli mobilyaların hangi oda içerisinde kullanılacak olduğu duvar rengi konusunda belirleyici bir etki sağlamış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.