Dekorasyon trendlerine banyo ve mutfak seramiği girdi

11

Dekorasyonlarla alakalı trendler yaşamımızın bundan böyle vazgeçilmeyen önemli bir parçası. Zira yalnızca yaşam alanlarımızın görüntüsünü değil, ruh halimiz ile birlikte enerjimizi de etkilemiş oldukları çok önemli bir gerçek. Çok geniş ürün gamıyla beraber yalnızca göze değil, ruhumuza da hitap etmekte olan VitrA, tam da bu hususta mutfak ile banyo karosu seçimlerimizi çeşitlendirmiş oluyor.

Feng Shui’yla kulağımıza aşina olmayı başaran bir çok akım, şu zamanlarda çok hızlı yaşam koşullarından dolayı evrilmiş oluyor ya da özellikle Çin kültürü ilk sırada yer almak üzere, bir çok ülke geçmiş ve deneyimlerinden yola çıkıp yaşamımıza girmiş oluyor. Modern durumdaki ve klasik akım halen dekorasyon içerisindeki göz bebeği.. Yükselişini sürdüren minimalist ve çevreci akım da çok fonksiyona sahip yaşam alanlarına yönelmiş olduğumuz bugünler içerisinde dekorasyon konusunda retro-fütüristik akımla birlikte doğal dokuların yanı sıra organik formlar ve de geometrik desenleri ön plana çıkartmış oluyor. Son zamanlarda revaçta bulunan Hygee’nin yanı sıra KonMari ile birlikte Wabi-Sabi ve Lykke benzerindeki kavramlar, yaşamın her alanı üzerine uygulama yapmaya da müsait. Karo serileri içerisinde dahi bu akımların izdüşümlerine dokunabilmekteyiz.

Bahsi geçen kavramların yansımış olduğu bu alanların ilk sırasında da mutfak ile birlikte banyo yer alıyor. Zira her iki tanesi de hem stres atma, hem ise çok daha yeni enerjileri ruhumuz ile birlikte bedenimize aktarmanın ana merkezi konumunda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.