Yorgun yüzlere nasıl bir makyaj yapılabilir?

2

Fazla çalışmanın yanı sıra yorgun bir durumda olmak cildinizi de yoracaktır. Bundan dolayı da kendinize zaman ayırmayacak olursanız, pek çok zaman makyaj yapmaya ve hatta cildinize bakım yapabilmeye bile zaman bulmakta zorlandığınız günler olabiliyor. Kendinizi çok daha iyi hissetmek amacıyla da bu yoğun iş temposu içerisinde çok hafif makyaj yapıp daha da mutlu olmanız mümkündür. Böylelikle cildinizde meydana gelebilecek sivilce ile birlikte aknelerden biraz daha uzaklaşmış bir durumda olacaksınızdır.

Kendinizi çok daha enerjik gösterebilmeniz amacıyla yüzünüze uygulayabileceğiniz makyaj, cilt renginize uygun durumda bulunan fondöten ve üstüne pembemsi allıklar sizleri çok daha enerjik göstermiş olacaktır. Fondöten kullanımı yapmaktan yana değilseniz terracota kullanarak cildinizi renklendirdikten sonra üstüne uygun bir renkte bir allık kullanmanız iyi olabilir.

Cildimize makyaj yapmaya başlamadan önce çok ufak bir öneri vermemizde yarar var. Cildinizi çok daha parlak gözükmesi amacıyla çok ufak bir havludan yardım alarak üstüne maden suyu dökün. Bu şekilde iki veya üç dakika kadar bekleyin daha sonrasında ise mat yüzünüze uygulamaya koyulun. Bunu yaparak hem çok daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz hem ise yapmış olduğumuz bu uygulama cildiniz üzerinde yer alan makyajı daha kalıcı bir duruma getirmiş olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.