Yaz mevsiminde bu ürünleri kesinlikle kullanmalısınız

5

Kozmetik ile bakım konusunda ilgisi olanlar çok iyi bilir ki her mevsimin kendisine göre bazı ritüelleri bulunmaktadır. Özellikle kış mevsimi ile birlikte yaz mevsimi farklı ürünleri kullanmayı gerektirmesiyle bilinir. Biz de bugün sizin için yaz mevsiminde kullanmanız gereken ürünleri listeledik

  • Güneş Kremi

Akıllara ilk gelmiş olan ürün elbette ki beklediğiniz gibi güneş kremidir. Özellikle de yaz mevsiminde, dik gelmekte olan güneş ışınlarından korunabilmek amacıyla kesin bir şekilde yüksek koruyucu bir güneş kremi kullanmak gereklidir.

  • SPF’li Dudak Balsamı

Cildinizi o sıcak durumdaki güneşin zararlı ışınlarından koruyabilmek ne kadar önemli durumdaysa, dudaklarınızı da çok fazla sıcak ve ışından koruyabilmek aynı seviyede önem arz etmektedir.

  • Anti-Bronzlaştırıcı Kremler

Yaz aylarının gelmesiyle beraber kendimizi plajlara atmaya başlıyoruz ve çok daha güzel bir ten rengine sahip olabilmek amacıyla da bronzlaşmaya çalışmaktayız. Fakat, bronzlaşmak görsel bir şekilde ne kadar güzel durumdaysa sağlığımız açısından da bir o kadar kötüdğr.

  • Koruyucu Saç Maskeleri

Cildimize tam olarak ne denli önem vermekteysek, saçlarımıza da aynı şeyi sağlamamız gereklidir.

Banyo Lifleri

Hava fazlasıyla sıcak bir durumda vücudumuz bütün gözeneklerinden ter ile birlikte mineral çıkartmaya başlıyor. Eğer ki bizler bu ter ile birlikte çıkmakta olan maddeleri düzenli bir şekilde temizlemezsek hem koku sebebiyle kendimiz rahatsız olabiliriz hem ise cilt sağlığımız yeteri kadar hava alamadığından dolayı bozulmaya başlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.