Kalıcı makyajın zararı var mı?

8

Kalıcı makyaj, şu zamanlarda teknolojinin gelişmiş olması, çağımızda yaşamını sürdüren insanların değişmesi ve içinde bulunmakta olduğumuz şartlarla yaşamımıza girmiş bir vaziyette. İlk olarak, kadınlarımızın eski zamanlardan bu zamana kadar süren makyaj yapma hastalıkları halen daha günümüzde sürmektedir. Neden ise makyaj kadınlarımızın bir numaralı tercihlerinden bir tanesidir.

Kalıcı makyaj kelimesini duyan erkeklerin ilk vermiş olduğu tepki kesinlikle ”yok artık” şeklinde olabilir. Elbette ki bu kelimeyi ilk kez duymuş olan erkeklerimiz bulunuyorsa. Kalıcı aslında makyaj dövmeye benzeyen bir biçimde yapılan, çok ufak bir operasyonla tamamlanabilen, son senelerde de kadınlarımızın çok büyük bir ilgi göstermekte olduğu bir makyaj türü olarak öne çıkmaktadır. Özel hazırlanabilen ve alerji etkisi yaratmamakta olan boyaların derinin alt kısmına enjekte edilmesi sayesinde vücuda yapılmış oluyor. İlk kısımda da ifade etmiş olduğumuz gibi bir nevi bir dövme. Vücut içerisinde herhangi bir koku yaratmamakta olan ve zararlı bir etkisi görülmemiş olan kalıcı makyaj niçin bu denli ilgiyle yaklaşılmış olduğunu da açıkça gözler önüne sermiş oluyor.

Kalıcı makyaj ile birlikte yüzünüzün daha genç bir durumda ve çok güzel gözükmesi çok hoşunuza gitmiş olacak. Kendi kendinize konuştuğunuz esnada ”makyaj yapmak aslında benim çok zamanımı alıyormuş” benzerindeki cümleler kurmuş olacak ve çok uzun bir zaman boyunca da kalıcı makyajın tadını çıkartmış olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.