Makyaj Malzemeleri

4

Makyaja yeni başlayacak olan kadınların öncelikle kendileri için iyi bir makyaj koleksiyonu oluşturarak işe başlamaları gerekir. İlk adımda bütün renkleri içinde bulunduran göz paletleri, rengarenk allık çeşitleri, sadece dramatik makyajlarda kullanabileceğiniz rujlar gibi makyaj malzemelerine ihtiyacınız yok. Sade, kaliteli bir makyaj malzemesi koleksiyonuna sahip olmak için alışverişinizi nokta atışlar ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Makyaja yeni başlamıyor fakat makyaj koleksiyonunuzu daha sade bir hale getirmek, bundan sonra sade makyaj stilini kullanmak istiyor olabilirsiniz. Günlük ve özel günlerde stilinizde sade makyaj kullanmak için öncelikle gerekli iyi malzemelerin elinizin altında bulunması gerekmektedir. Bildiğiniz üzere sade makyaj yaparken abartıya, gösterişe hiç yer yok. Bundan dolayı gereksiz malzemelere de ihtiyacınız yok. Doğallığı korumayı hedefleyen sade makyaj modelleri için yapmanız gereken tek şey, olabildiğince az malzeme kullanarak iyi sonuçlar ortaya çıkarmak…

En Gerekli Makyaj Malzemeleri

Sade bir makyaj yapabilmek için öncelikle fırçalar ile işe başlayın. Özellikle göz farında doğru fırça uygulanmadığında daha abartılı bir görünüm ortaya çıkabilmektedir. İçinde aydınlatıcı fırçası, dağıtıcı ve karıştırıcı fırçası olan kaliteli, yumuşak kıllara sahip bir fırça setine yatırım yapın.

Makyaj yaparken en önemli amaç ciltteki kusurların kapatılması… Cilt gözenekleri makyajınızın sonucunu doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı gözeneklerin kapatılmasını, cilt ürününün yüzünüzde daha iyi durmasını sağlayacak bir makyaj bazı edinin.

Sade makyaj yaparken en çok cilt ürünlerine ihtiyaç duyarsınız. Bu ürünleri satın alırken fonksiyonel olmasına ve aynı zamanda ten renginize bire bir uymasına dikkat etmelisiniz. Ciltte oluşan sivilceler, lekeler… Doğal makyajda istenmeyen bu görüntüleri kapatabilmek için kaliteli bir kapatıcıya ihtiyacınız var.

Ağır fondötenler sade makyaj için uygun değil. Onun yerine günlük kullanabileceğiniz BB krem veya CC krem edinebilirsiniz. Çok problemli bir cildiniz yoksa makyaj bazı ve kapatıcılar ile cilt renginizi eşitledikten sonra kullanmak için mat bitişli bir pudra alabilirsiniz.

Sade makyaj yapsanız da cildinizin daha canlı görünmeye ihtiyacı var. Bu tek bir dokunuşla yapmak için ihtiyacınız olan tek şey ise allık! Allık seçiminde sade makyaja uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle uçuk pembe, şeftali tonlarında allıkları tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.