Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

45

Gözlerin ne kadar güzel olabileceğine yapılan makyajın etkisi çok büyüktür. İşinin ehli ellerde yapılan bir göz makyajı şahane sonuçlar yaratır; bayanları daha güzel göstermektedir. Göz şekline göre makyaj uygulamasını bilenler her zaman bir adım önde yürümektedir. Bunun sebebi ise yüzlerini ve kendilerini tanıyor olmalarından kaynaklanır.

Gözleri küçük olan bayanların yapması gereken uygulamalı makyaj türü; gözaltına siyah kalem çekilmiş bir göz makyajı olmamalıdır. Gözlerin büyütülmesi asıl amaçtır aslında. Bu anlamda gözün alt ve iç bölgelerine beyaz kalem sürülebilir. Siyah kalem uygulaması gözleri daha küçük ve kısık göstermektedir. Ayrıca küçük gözlere sahip olan bayanlar açık renk farlar sürerek gözleri daha büyükmüş gibi gösterebilir.

Büyük göz için makyaj uygulaması; Büyük gözlerde küçük gözlerin tam zıttı olarak siyah kalem çekilebilir. Fakat gözlerinin olduğundan daha büyük görünmesini isteyen bayanlar; gözlerin alt kısımlarına beyaz kalem çekmelidir.

Çekik Göz Makyajı; Çekik göz yapısından şikâyetçi olan bayanlar için göz makyajında yapılan eyelınerler bırakılmalıdır. Göz dışından kaşa doğru uzanan o alanlara, siyah kuyruk yapıldığında gözler daha çekik görünecektir. Göz yapısına göre makyaj tercihi yapıldığında göz yapısından şikâyetçi olan bayanlar, sihirli dokunuşlar yaparak bu durumu sonlandırabilir.

Göz Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Göz makyajı uygulamalarında Far seçimi çok canlı renklerden yana olmamalıdır. Bu renk tonları göz makyajını çok kötü gösterecektir. Gözleri güzel olan bir bayan bu çeşit farları kullandığında oldukça çirkin bir hale gelebilir. Sadece göz kısımlarına açık tonlarda yapılan makyajlar; daha sade ve doğal bir kişi ortaya çıkarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.