Hızlı makyaj önerileri

61

Her gün tam olarak kaç dakikanızı makyaja ayırmaktasınız? Yoksa dakika değil de saatinizi mi demek gerekir?

Makyaj yapmaya başlamadan hemen öncesinde cildinizin temiz bir durumda olduğundan emin olmalısınız ve cildinizi de nemlendirmelisiniz.. Çok hızlı bir makyaj yapma konusunda isteğiniz olduğunda daha rahat düzeltilebileceğinden ötürü soft renkleri tercih ederek kullanmalısınız.

Detaylarla hiç bir şekilde ilgilenemeyeceğinizden dolayı eyeliner kullanmak yerine göz kalemi kullanmalısınız. Büyük durumdaki gözleriniz var ise göz iç kısmına eğer ufak gözlere sahipseniz de kirpik dip kısımlarına kalem çekmelisiniz. Gözlerinizi ön plana çıkartma konusunda isteğiniz varsa göz kapaklarınızın orta kısmından başlayıp dış uçlarına doğru çizmenizde yarar var.

Makyaj yapacağınız malzemeleri cilt renginize göre seçim yapmanız, makyaj yapma esnasında işinizi fazlasıyla basitleştirmiş olur ve sizi çok daha fazla hızlandırır. Örnek olarak cildiniz mat bir durumda ve soğuk gözükmekteyse bej tonuna sahip makyaj malzemelerini kullanmanız gereklidir.

İlk önce kusurlu görmüş olduğunuz alanlara yoğunlaşmanız gerekiyor. Göz altınızda meydana gelen morlukları veyahut yüzünüzde yer alan kırışıklıkları parmağınızla uygulayacak olduğunuz bir kapatıcıdan yardım alarak gizlemelisiniz. Renk şeklinde ise cilt tonundan bir veyahut iki ton açık bir kapatıcı seçimi yapmanız gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.