Dolgun dudak makyajı nasıl yapılır?

395

Çok daha çekici bir durumda ve daha dikkat çekici bir görünüm kazanabilmek amacıyla dolgun dudaklar fazlasıyla büyük bir önem arz ediyor. Dolgun dudak makyajının tekniklerini kullanarak dudakları dolgun bir şekilde göstermekte olanaklı.

Çok daha dolgun dudakları elde edebilmek amacıyla ruj sürmeden hemen öncesinde dudaklarınızı diş fırçası ile birlikte fırçalayıp nemlendirici sürmelisiniz. Ruj sürme işlemine geçmeden hemen öncesinde nemlendiriciyi temizlemeyi hiç bir şekilde unutmamalısınız.

Dudakları çok daha dolgun bir hale getirebilmek amacıyla gölgeler adeta kilit bir rol oynamakta. Krem kontür paletini kullanarak alt ve de üst dudağınız için bir gölge yapmalısınız ve hemen sonrasında highlihterla gölgelerin etrafını aydınlatmalısınız. Bu söz konusu işlem dudaklarınızın çok daha uzun gözükmesini sağlamış olacaktır.

Dudak kalemini kullanarak üst dudağınızın mevcut durumdaki çizgilerini düz hale getirin ve sonrasına kalınlaştırın. Dudağınızın alt ile birlikte üst bölümlerini biraz da geniş kıvrımlı bölümlerini de normal çizgilerinden çizmelisiniz. Bunun ardından ise sıra dudağınızın iç kısımlarını renklendirmeye gelmiş durumda. Tekrar dudak kaleminden yardım alarak çok büyük bir baskı uygulaması yapmadan dudağınızı renklendirmelisiniz.

Bu söz konusu aşamanın sonrasında dudağınıza likit mat ruj sürerek transparan özelliğe sahip pudrayı dudaklarınıza da uyguladıktan sonra makyajı tamamlamalısınız.

İşte tamamı sadece bu kadar. Dolgun bir durumdaki dudaklarınızla şimdi çok daha çekici bir durumda ve çok daha iddialı gözüküyorsunuz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.