2020 – 2021 Kış modası

210

Doymadık, doyamadık giymelere seni biz. Tasarımcılar “Şikayetiniz yoksa biz devam ediyoruz.” dercesine bizi 1960’larla buluşturmaya devam ediyorlar. Düşünün ‘Mad Men’ bile 1960’larda olmayacak artık. Şaka bir yana, sahiden şikayetimiz yok. Saykodelik desenler, duvar kâğıdı renkleri, androjen ama seksi silüetler… Modern çiçek çocukların çağına hoşgeldiniz.

Melankolikmiş, Ortaçağ’da ressamların kullanılmasına izin verilmezmiş, görünmeyenin rengiymiş… Hakkında bu kadar çok efsane olan bir rengi giymeyelim de ne yapalım? Prada’dan Louis Vuitton’a, Erdem’den Armani’ye kadar herkes için sezonun rengi mor. Morun en çok turuncu, pembe ve siyahla yakıştığını hatırlatırken bu renge dair bir efsane de biz eklemeden geçmeyelim: Feng Shui’de zenginlik alanını simgeleyen mor, lükse düşkün insanların rengiymiş.

Aksesuar dünyasının ‘hit’i son birkaç sezondur evrak çantalarıydı. Bu sonbaharda muhasebeye biraz ara verip, kendimizi tıbbın kollarına bırakıyoruz. İçlerinden stetoskopları çıkarıp yerlerine daha feminen şeyler koyuyoruz. Yani doktor çantaları artık gözünüze korkutucu gelmeyecek. Kahverengi ve siyahın yanı sıra kırmızı, sarı gibi canlı renklerde de karşımıza çıkan doktor çantalarında favori materyal ise süet. Genişlikleri gündüz için ideal olan bu çantaların zarif formları geceye de ayak uyduruyor. Miu Miu, Marni ve Tod’s bu konuda derdinize derman olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.