Sivilce nedir ve neden olur?

87

Sivilce özellikle bir insanın gençlik yıllarında ortaya çıkar. Gençlerin %75′inde görülür bu. Son zamanlarda adeta sivilce başlı başına bir meslek olmuş durumda. Birçok genç bunu sorun olarak algılar ve sivilceleri ile uğraşarak kalıcı etkiler bırakmasına neden olurlar. Aslında sevmediğiniz bir şey ile başa çıkabilmeniz için onun neden olduğunu ve ne olduğunu bilmeniz gerekir. Şimdi bizde sizlere sivilcelerinizi daha iyi tanıyıp, sivilcelerden daha rahat kurtulmanızı sağlayabilmek için sivilcenin neden oluştuğunu ve ne olduğundan bahsedeceğiz. Bu sayede sivilcenin neden olduğunu öğrenecek ve sivilceye neden olan şeylere karşı daha farklı davranacaksınız. Sıkı durun anlatıyorum.

Öncelikle her sivilcenin içi iltihapla doludur, yüzünüzün altında bulunan yağ kesecikleri çalışmadığı için iltihap oluşur ve yağlar birikerek yüz üstüne çıkar. Bu şekilde sivilce oluşur, sivilceyi kısaca tanımlamak gerekirse böyledir. Şimdi geldik sivilcenin neden oluştuğuna. Sivilceleriniz kalıtsal ( genetik ) özelliklerinizden ötürü oluşuyorsa yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bunun yanından sivilceler uzun süre güneşte kalmaktan, hormonel dengenizi bozabilecek şeyleri yemekten ve yağ torbalarınızı besleyecek her şeyden ötürü oluşur.

Sivilcenin oluşum nedenleri bunlardır, bunlardan sakındığımız sürece sivilcelerin sizden uzak kalabileceğinizi söyleyebilir ama garantisini veremem. Sorununuz genetikse, dediklerimi yapmanız kesin çözüm olmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.