Kış mevsimiyle ilgili güzellik önerileri

43

Hava değişimleri ve soğuk – kuru hava cildin başlıca düşmanlarından yalnıza üç tanesi. Yazın nemli havasından çıkarak yavaşça kuru havalara geçiş yapıyoruz. Havalar soğudukça ve kurudukça cilt nemini kaybederek kurumaya başlar. Dikkat edilmezse pul pul bir görünüme kadar ilerler. Elbette kış aylarında yalnızca cildi değil vücut bakımını da ihmal etmemelisiniz. Ayrıca nasıl olsa kış aylarındayız kusurlarımızı kapatacak kıyafetler giyeceksiniz diye düşünmeden bakımınızı tam anlamıyla yapmalısınız.

Cilt Bakımı

Kışın cilt bakımınızı ekstra özen göstermelisiniz. Cildiniz kuruduysa öncelikle zeytinyağı ve susamyağı karışımı hazırlayarak cildinize uygulayabilirsiniz. Daha sonra mutlaka günlük nemlendirmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize iyi bir nemlendirici krem edinmelisiniz.

Saç Bakımı

Cilt gibi saçlarda bu havalarda daha kolay yıpranır. Zeytinyağını saçlarınız içinde kullanabilirsiniz. Kullanırken dikkatli olun fazlası saçların yağlı görünmesine neden olabilir.

Dudak Bakımı

Kış soğuklarına dudaklar çatlar, kurur hatta acı verici hale bile gelebilir. Kışın dışarıdayken dudaklarını asla ıslatmamalısınız. Bu durum kurumasını daha da hızlandırır. Mutlaka iyi bir dudak balmı satın almalısınız. Çıkmadan önce her zaman sürmelisiniz.

Vücut Kuruluğu

Yüzünüzde oluşan kuruluk, vücudunuzda özellikle bacak bölgesinde kendini gösterir. Mutlaka günlük ılık duşunuzu alın. Sonrasında ise iyi bir nemlendirici ile vücudunuzu nemlendirin. Bacaklarınızı nemlendirirken ayaklarınızı da ihmal etmeyin.
Göz Bakımı

Gözleriniz kuru havanın etkisi ile kuruyabilir. Çevresinde sıkıntılar oluşabilir. İyi bir göz bakım kremi alın ve her gün mutlaka uygulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.