Mükemmel kaşlara ulaşmak hayal değil

55

Kaşlar yüz bölgesinin güzelliği için olmazsa olmazlardan. İnce ya da kalın herkes mutlaka bir tür kaşa sahip. Kaş yapısını değiştirmenin pek imkânı yok gibi ama ufak hileler ve ipuçları ile en azından istenilen kaş modeline yaklaşmak mümkün. Kalın kaşlar tercih edebilirsiniz ya da yay gibi ince kaşlar. Her ne şekilde olursa olsun kaşlarında mükemmel görünmek için bakıma ihtiyaçları vardır.

Bakım yapmak için vakit kalmadı ya da davete geciktiniz. Hemen elinize bir fırça ve sprey alarak kaşlarınıza şekil verebilirsiniz. Kaş tarağınıza bir miktar sprey sıkarak kaşlarınızı tarayın ve en güzel şekli verin. Sprey kaşlarınızın bu şekilde sabit kalmasını sağlayacaktır.

Mükemmel Kaşlara Sahip Olmak için İpuçları

Kaşları doğru almak için öncelikle kaşlarınızın başlangıç noktasının doğru olup olmadığını tespit edin. Kaşlar burun kanatlarının olduğu noktadan başlaması gerekir. Kavisi verirken ise gözbebeğinizi baz almalısınız. Makas kullanmayı unutmamalısınız. Uzun olan kaşları kısaltmak için kaş fırçası kullanarak uzun kaşları tespit edin ve uzun olan kısımlarını küçük bir makas yardımı ile temizleyin.

Kaşlarınıza herhangi bir form katabilmek için ilk olarak kaşlarınızı bir uzmana emanet edin. Daha sonrasında kendinizde tüyleri temizleyebilirsiniz.

Son adımda kaşlarınızı dolgun ve koyu göstermek için kaş renginize yakın tonda bir kaş kalemi satın alabilirsiniz. Kaşlarınızı bu kalemle boyayarak boşluklarını doldurabilirsiniz. Doldurma işlemi bittikten sonra fırça ile kaşları tarayın ve sprey ile sabitleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.